Селта Виго постигна важен успех с 3:2 пред собствена публика

...

Селта Виго удави жълтата подводница

Селта Виго реализира значим триумф с 3:2 пред лична аудитория против Виляреал в мач от 34-ия кръг от испанското състезание.

Алберто Морено даде задатък за " жълтите " след 12 минути игра, а единствено пет по-късно Санти Комесаня получи червен картон и остави гостите в понижен състав.
 Селта Виго - Лас Палмас 4:1 в мач от Ла Лига
Селта Виго разруши Лас Палмас, а Яго Аспас блесна със страховит мач

Вижте детайлности

Яго Аспас изравни в 22-ата минута от дузпа, а Йорген Странд Ларсен направи цялостен поврат с попадението си шест минути преди почивката.

В 65-ата минута Гонсало Гедеш възвърне равенството, само че осем минути преди края на постоянното време Аспас асистира за Анастасиос Довикас, който осъществя победния гол в интерес на " небесносините ".

Селта се изкачи до 15-то място в класирането с 34 пункта, до момента в който Виляреал е на девета позиция с 45 точки.

По-късно през днешния ден Валенсия приема Алавес. Двубоите Севиля-Гранада и Райо Валекано-Алмерия също са в неделя.