Отборът на Наполи допусна втора загуба от началото на сезона

...

Лацио удари Наполи като гост и излезе на второ място

Отборът на Наполи позволи втора загуба от началото на сезона в Италия, откакто бе надвит от Лацио с 1:0 на личен терен в първи мач от 25-ия кръг на Серия А. На стадион " Диего Армандо Марадона " двата отбора направиха двуостър мач, в който " орлите " съумяха да се наложат над водача в класирането.

След няколко положения пред двете порти резултатът бе открит в 67-та минута, когато централният халф на Лацио Матияс Весино се разписа с топовен изстрел от далечно разстояние. Десет минути по-късно домакините имаха отличен късмет да изравнят, само че удар с глава на Виктор Осимен срещна гредата, а на два пъти топката бе избита от голлинията при добавките. Малко по-късно и гостите удариха греда след положително осъществяване от свободен удар на Сергей Милинкович-Савич.

В последна сметка повече голове не паднаха и Лацио стигна до скъп триумф, след който излезе на второ място в класирането с 48 точки. Наполи продължава да бъде безапелационен лидер в подреждането с 65 точки. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg