Ливърпул победи с 4:2 у дома Тотнъм в мач от

...

Ливърпул вкара 4 гола на Тотнъм

Ливърпул победи с 4:2 вкъщи Тотнъм в мач от 36-ия кръг от Висшата лига на Англия. " Червените " започнаха доста мощно дуела на " Анфийлд " и взеха стабилен задатък още преди почивката. В 16-ата минута Коди Гакпо центрира към Мохамед Салах, който с глава откри резултата.

Секунди преди края на първата част Андрю Робъртсън с добавка на празна врата също се разписа във вратата на " шпорите ".

В 50-ата минута Харви Елиът подаде за Гакпо и той направи резултата 3:0. Девет минути по-късно Елиът с отдалечен шут в горния ъгъл също означи в мрежата на Тотнъм.

Лондончани върнаха един гол посредством резервата Ричарлисон в 72-ата минута. Само пет минути по-късно Хьон-мин Сон също вкара топката във вратата на Ливърпул, само че попаденията пристигнаха прекомерно късно за водения от мениджъра Ангелос Постекоглу състав.

Тимът от Мърсисайд е на трето място в класирането със 78 точки, до момента в който Тотнъм има 60 пункта на пета позиция.

В понеделник вечерта Кристъл Палас приема Манчестър Юнайтед.