Швеция вкара три гола в рамките на 26 секунди в

...

Канада, Германия, Швеция и Швейцария постигнаха победи на световното първенство по хокей на лед

Швеция вкара три гола в границите на 26 секунди в средата на втората третина при успеха над Латвия със 7:2, която обезпечи на отбора място в идната фаза на международното състезание по хокей на лед, което се организира в Чехия.

Шведите, които нямат загуба в шампионата, резервираха съвършения си връх в досегашните пет мача и са отпред в група B.

Расмус Далин откри резултата за Швеция през първия интервал. Фабиан Зетерлунд от Сан Хосе означи два гола в границите на 17 секунди във втората част, а девет по-късно центърът на Минесота Джоел Ериксон Ек направи 5:2. Неговият съотборник Маркус Йохансон записа гол и две асистенции.

В Прага Швейцария си обезпечи място във етапа на елиминациите след победа над Дания с 8:0. Крилото на Лос Анджелис Кингс Кевин Фиала означи два гола и направи асистенция. Центърът на Ню Джърси Девилс Нико Хишиер откри резултата и добави две асистенции, оставяйки датчаните в заплаха да не продължат напред.

Победата изведе непобедената Швейцария на върха в група А с 14 точки. Резултатът също класира Канада за етапа на елиминациите.

Защитаващият купата си отбор на Канада завоюва против Финландия с 5:3 и записа пети триумф.

Капитанът Джон Таварес създаде победния гол с втората си асистенция при оставащи 8:28 минути в последния интервал, намирайки Брендън Хейгъл на лявата греда, с цел да вкара на празна врата. Доусън Мърсър добави още едно попадение 20 секунди преди края.

Освен това за Канада Оуен Пауър вкара гол и добави две асистенции, Дилън Козенс и Брендън Танев също се разписаха. Джеси Пулюярви поведе Финландия с два гола, а Валтери Пуустинен добави един.

В група B Германия надви над Полша с 4:2 и реализира четвърти триумф.