Световният шампион Франция продължава участието си на Световното първенство в

...

Хари Кейн закопа Англия!

Световният първенец Франция продължава присъединяване си на Световното състезание в Катар 2022. В страховит четвъртфинален мач от Мондиала в Катар „ сините “ победиха с 2:1 европейския вицешампион Англия.

Срещата на „ Ал Бейт “ предложи много страсти и пред двете порти.

Около четвърт час след началото на мача Орелиен Чуамени откри след отмерен удар в долния десен ъгъл на Джордан Пикфорд.

„ Трите лъва “ се активизираха и изнесоха доста мощни към 45-50 минути по-късно, които довеждаха до при започване на втората част.

Тогава Хари Кейн вкара дузпа, отсъдена за нарушаване на голмайстора Чуамени против Букайо Сака.

Натискът на четвъртите от Русия 2018 продължи, само че когато настъпи последния четвърт час французите демонстрираха, че не са за отписване и си върнаха задатъка. Оливие Жиру бе прецизен с глава.

Драмата стана цялостна малко по-късно, когато влезлият от пейката Мейсън Маунт завоюва дузпа, която бе прегледана и посредством ВАР, само че капитанът Кейн прати топката високо над вратата.

За „ петлите “ следва полуфинал с Мароко, а „ трите лъва “ си отиват вкъщи.

Източник: lupa.bg