Отборът на Баскония, с американеца с български паспорт Коди Милър-Макинтайър

...

Американец с български паспорт с 13 точки за победа в Испания

Отборът на Баскония, с американеца с български паспорт Коди Милър-Макинтайър в състава си, приключи с победа 2023 година. Тимът завоюва като посетител на Жирона с 93:85 (22:17, 26:23, 27:19, 18:26) в мач от 16-ия кръг на испанското състезание по баскетбол за мъже.

Играчите на Душко Иванович имат девет победи и седем загуби, заемайки осмото място във краткотрайното класиране.

Милър-Макинтайър стартира измежду титулярите, изигра отличен мач и се отличи с 13 точки, 5 битки, 4 асистенции и 2 отнети топки за близо 31 минути игра.

От неговите съотборници Чима Монеке вкара 23 точки, а за Жирона с 14 приключи Айк Ироегбу.

В идващия кръг на 7 януари Баскония ще одобри Реал Мадрид.

- - -

Валерия Алексиева, Ива Георгиева и тимът на Шяуляй позволиха загуба като посетител на Кибиркстис (Литва) с 59:82 в мач от Балтийската лига по баскетбол за дами. Извън състава на домакините беше Теодора Динева.

Алексиева попадна в стартовата петица и стана топреализатор за отбора на Шяуляй. Тя записа 25 точки, 3 битки, 1 асистенция и 1 отнета топка за 36:37 минути. Георгиева също беше измежду титулярите и се отличи с 9 точки, 8 битки, 5 асистенции и 2 отнети топки за 28:41 минути.

Шяуляй има баланс от седем победи и пет загуби, което му отрежда пето място в класирането на районния шампионат.
Източник: novsport.com