Невероятният сезон на Байер (Леверкузен) продължава, след като лидерът в

...

`Байер разгроми Байерн в Германия

Невероятният сезон на Байер (Леверкузен) продължава, откакто водачът в немското футболно състезание реализира впечатляваща победа с 3:0 над Байерн (Мюнхен) в упования с голям интерес мач от 21-ия кръг. Тимът на Шаби Алонсо към този момент има 55 точки и води с 5 пред Байерн, а също по този начин остава и единствения непобеден тим, както и с 31 следващи мача без проваляне.

Десният бек Йосип Станишич, който играе в Леверкузен чартърен от Байерн (Мюнхен), означи първия гол в 18-ата минута. Алехандро Грималдо удвои минути след подновяването на мача, а Джереми Фримпонг оформи крайния резултат в последните секунди на празна врата. И без огромната си звезда в офанзивата Виктор Бонифейс, който е контузен, отборът от Леверкузен не остави подозрение, че е в доста положително положение и към този момент се трансформира в сериозен кандидат за купата. Победата на Байер е изцяло заслужена, тъй като те постановиха надзор от първите минути и преобладаваха в огромна част от мача. Шампионите усъвършенстваха представянето си през второто полувреме и по-точно след 60-ата минута, само че това не им донесе никакъв действителен резултат. Още по-притеснителното беше, че британският им голмайстор Хари Кейн не беше никакъв фактор в мача. Байер (Леверкузен), който в никакъв случай не е бил първенец, сега е и единственият тим без загуба в петте най-силни шампионати на континента. Те завоюваха 17 от 21 мача на континента, всичките си четири срещи за купата на страната, където към този момент са на четвъртфинал и всичките си шест мача в групата в Шампионската лига, с цел да стигнат осминафинал.

В Байерн имаше много проблеми преди мача, като главните бранители Ким Мин-дже и Дайот Упамекано не бяха в най-хубавото си положение, а Мануел Нойер застана на вратата без да тренира цяла седмица поради болки в коляното. И те започнаха интензивно, като държаха топката в полето на домакините в първите 10 минути. Тогава Леверкузен сътвори и първата заплаха, само че ударът Амин Адли не беше прецизен. 8 минути по-късно Роберт Андрих проби от ляво и пусна прострелно центриране, което Станишич oчакваше на задна греда и без проблем вкара. Този гол вдъхна убеденост на домакините, които продължиха да заплашват Нойер. Капитанът трябваше да вади изстрел на Нейтън Тела, а Упамекано блокира в последния миг шут на Адли. Пет минути след началото на второто полувреме Нейтън Тела и Грималдо направиха двойно подаване, с цел да може последният да остане самичък против вратаря и въпреки под ъгъл, прати топката под гредата за 2:0. Старши треньорът на баварците Томас Тухел пусна в игра Йозуа Кимих и Томас Мюлер, само че нямаше кой знае какъв брой фрапантна смяна. В последните секунди стана и 3:0, откакто Фримпонг надбяга двама бранители и вкара на празна врата, до момента в който Нойер се беше присъединил в офанзива.