Юношеският национален отбор по футбол на България до 16 г.

...

Българските национали по футбол до 16 г. стартираха с успех участието си на Турнира за развитие на УЕФА

Юношеският народен тим по футбол на България до 16 година стартира с победа присъединяване си на Турнира за развиване на УЕФА, който се организира в Молдова. В първия си мач от конкуренцията селекцията на Тодор Симов надигра точно домакините с 2:0.

Точни за “лъвчетата ” бяха Кристиян Горянов, който откри резултата в средата на първото полувреме, и Калоян Божков, разписал се след час игра.

В шампионата вземат участие още селекциите на Армения и Северна Македония. Следващият дуел на България U16 е в четвъртък, 25 април, от 14:00 ч. против Армения, а на 28 април съставът ни ще се изправи и против тима на Северна Македония.