Волейболният отбор на ЦСКА постигна доста измъчена 12-а победа в

...

ЦСКА с трудна победа над Миньор в Перник

Волейболният тим на ЦСКА реализира много измъчена 12-а победа в Суперлигата на България. " Червените " се постановиха доста мъчно като посетители над Миньор (Перник) с 3:1 (25:23, 27:25, 21:25, 25:22) в среща от 16-ия кръг, играна довечера в зала " Борис Гюдеров ".

Така момчетата на Сашо Попов не престават да са на 2-о място във краткотрайното класиране с 12 победи, 4 загуби и 39 точки. Миньор остава 10-и с 4 победи, 11 загуби, 10 точки и мач по-малко. В идващия 17-и кръг ЦСКА е хазаин на първенеца и водач в таблицата Нефтохимик 2010 (Бургас), а перничани ще гостуват на Левски.

Армейците не престават да не са в най-благоприятен състав поради травми на съществени играчи - Венцислав Георгиев, Яни Георгиев, Иван Крачев и Станислав Петков. Това наложи за втори следващ мач след този с Пирин (Разлог) Христо Цветанов и Пламен Шекерджиев да не играят на своите постове, а надлежно като посрещач и диагонал. ЦСКА, обаче, се оправи още веднъж и записа нова победа.

В първия гейм Миньор имаше преднина от две точки при второто теническо спиране, само че по-късно ЦСКА направи 5 следващи точки. " Червените " задържаха задатъка си и поведоха след 25:23. В края на втората част " алените " имаха 4 геймбола, само че домакините изравниха при 24:24. Последва замяна на точки, като ЦСКА бяха по-стабилни във значимите разигравания и дръпнаха с 2:0 след 27:25.

Домакините от Миньор взеха самодейността в третия гейм. Те поведоха първоначално с 8:3 и до края не изпуснаха водачеството, с цел да понижат резултата изоставането си след 25:21. Перничани започнаха добре и в четвъртата част като поведоха с 8:5, само че армейците изравниха. В края, при 19:19 " алените " взеха три следващи разигравания и не позволиха мачът да се реши в тайбрек - 25:22 и 3:1 за ЦСКА.

Нов страховит мач за ЦСКА направи Пламен Шекерджиев, който още веднъж се наложи да играе на нетипичния пост на диагонал. Шекерджиев бе над всички и заби 24 точки (2 блока, 1 ас и 48% успеваемост в атака) за успеха. За домакините от Миньор Иван Дамянов осъществя 25 точки (1 блок, 1 ас и 66% успеваемост в атака), само че и неговите старания не помогнаха за триумф.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - ЦСКА 1:3 (23:25, 25:27, 25:21, 22:25)
МИНЬОР: Павел Иванов 5, Иван Дамянов 25, Пламен Драгиев 15, Ивайло Иванов 15, Кристофър Петров 7, Стефан Чавдаров 7 - Методи Методиев-либеро
Старши-треньор: ПЕТЬО ДРАГИЕВ
ЦСКА: Владимир Станков 7, Пламен Шекерджиев 24, Ивайло Стефанов 11, Христо Цветанов 9, Красимир Гайдарски 13, Тодор Костов 11 - Мартин Божилов-либеро
Старши-треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

Статистика: Боян Панталеев (скаутмен на ЦСКА)