Волейболният отбор на Монтана спечели гостуването на Миньор (Перник) с

...

Монтана с категорична победа над Миньор

Волейболният тим на Монтана завоюва гостуването на Миньор (Перник) с безапелационното 3:0 (25:16, 25:19, 25:19) в среща от междинния 20-и кръг на Суперлигата на България.

Така два кръга преди края на постоянния сезон в шампионата монтанчани са на второ място във краткотрайното класиране с 16 победи, 4 загуби и 46 точки. Миньор остава 10-и с 5 победи, 14 загуби, 13 точки и мач по-малко. В идващия 21-и кръг Монтана е хазаин на водача Нефтохимик 2010 (Бургас), до момента в който перничани гостуват на Тетевен Волей. Мачовете са в събота (24 февруари) от 18,00 часа.

Волейболистите на Монтана диктуваха напълно темпото в първите два гейма, които завоюваха без особени проблеми с 25:16 и 25:19. Миньор стартира по-добре в третата част като поведе с 8:3, само че играчите на Даниел Пеев бързо изравниха при 9:9. До второто техническо спиране играта се водеше точка за точка, след което гостите от Монтана дръпнаха в резултата, с цел да стигнат до безапелационната победа с 3:0 след ново 25:19.