Във Висшето училище по телекомуникации и пощи днес бе открит

...
Във Висшето училище по телекомуникации и пощи днес бе открит
Коментари Харесай

Висшето училище по телекомуникации и пощи с нов Център по дигитално предприемачество

Във Висшето учебно заведение по телекомуникации и пощи през днешния ден бе открит нов Център по цифрово предприемачество. Официални посетители на събитието бяха заместник-министърът на нововъведенията и растежа проф. доктор Георги Ангелов, ректорът на университета проф. доктор Миглена Темелкова, зам.-ректорът на ВУТП по финанси, интернационална активност и административен потенциал доцент доктор Ради Димитров, деканът на Факултета по телекомуникации и мениджмънт проф. доктор инж. Пламен Павлов, основният секретар на висшето учебно заведение Нина Найденова, преподаватели, чиновници и студенти.

Събитието стартира с водосвет и тържествено освещаване на новия Център от отец доцент Стоян Чиликов - учител в ПУ „ Св. Паисий Хилендарски " и служител в храм „ Св. Вмчк. Георги Победоносец " в кв. Дървеница. Проф. Миглена Темелкова поздрави присъстващите с думите: „ Центърът по цифрово предприемачество е построен със лични средства на ВУТП и не е резултат от асимилиране на средства по оперативни стратегии. Ние осъзнаваме, че ролята на образованието в днешната Индустрия 4.0 е тъкмо тази - да влага в познания, умения и пълномощия, които ще бъдат потребни на Индустрия 5.0. Това е мястото, от където ще започват студентските стартъп-и, предизвикани от все по-дигитализиращата се промишленост. " Тя акцентира, че в последните години бизнесът се реалокира от физическата среда в цифровото и онлайн пространството, и че бъдещето ще е на тези от нас, които ще могат да работят в цифрова среда.

Проф. доктор Георги Ангелов също насочи своето одобрение: „ Това е концепцията на нововъведението. Нещо ново и съвременно да бъде въведено в практиката. Пожелавам триумф на студентите от Висшето учебно заведение по телекомуникации и пощи в усвояването на новите познания ". Проф. Ангелов посъветва студентите: „ Изкуственият разсъдък е нещо доста значимо, само че той е автоматизираща и подпомагаща активност. Не се подвеждайте той да Ви прави работата. Той би трябвало да е единствено Ваш асистент! "

Доц. доктор Ради Димитров показа пред присъстващите особено създадена от студент на университета стратегия, която улеснява ръководството на бизнес процесите в предприятията и по-специално на индустриалните разноски. Той сподели образно по какъв начин в образованието си по цифрово предприемачество новото потомство инженери на ВУТП освен ще управляват съответни процеси в цифрова среда, само че и ще се учат да ги проектират, реорганизират и ръководят.

В новия Център по цифрово предприемачество, оборудван напълно за потребностите на специалностите от катедра „ Общо инженерство ", студентите ще имат опция да получават характерни цифрови умения, да получават на практика познания и да се срещат и обменят хрумвания с сполучливи представители на бизнеса, в областта на предприемачеството и нововъведенията. Предвижда се в него да се оферират курсове и семинари по тематики като цифров маркетинг, електронна търговия, бизнес обмисляне, финансиране на започващи предприятия, които да подкрепят студентите да основат собствен личен цифров бизнес, както и да се провеждат събития и срещи, където младежите да могат да се свържат с евентуални вложители, ментори и работодатели, споделящи сходни ползи.

Центърът ще се употребява от всички студенти в специалностите от професионално направление „ Общо инженерство ": „ Дигитално предприемачество и изкуствен интелект ", „ Дигитално предприемачество и високи технологии ", „ Дигитална обществена администрация ", „ Алтернативни енергийни технологии ", „ Дигитално водачество " и „ Smart ръководство на регенеративни технологии ".

„ Дигитално предприемачество и изкуствен интелект " е най-новата компетентност в просветителното портфолио на Висшето учебно заведение по телекомуникации и пощи. Изкуственият разсъдък към този момент е част от живота ни и навлиза все по-упорито в работните процеси, заменя индивида на редица работни места. Инженерите по цифрово предприемачество и изкуствен интелект са новите разработчици и внедрители в работата на фирмите на цифрови управнически, индустриални, финансови и маркетингови системи, интегриращи освен информация от действителната физическа среда, само че и бази от данни на изкуствения разсъдък.

Програмата е единствена по рода си в България. Верни на стила си, управлението и академичната общественост на ВУТП изпреварват събитията и образоват визионерите на бъдещето. Съчетавайки уменията за програмиране и работа с изкуствен интелект и тези за създаване на цифрови организационни структури, инженерите от университета с лекост ще могат да обвързват физическата и цифровата среда, като по този метод прибавят основна стойност към процесите и имиджа на фирмите, в които работят.
Източник: cross.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР