В мач от третия кръг на Откритото първенство на Австралия

...

Алекс Де Минор чака победителя от Григор Димитров - Новак Джокович

В мач от третия кръг на Откритото състезание на Австралия представителят на домакините Алекс Де Минор реализира чиста победа с 3:0 сета (7:6, 6:2, 6:1) против французина Бенжамин Бонзи.

Единствено в първия сет имаше конспирация. Стигна се до тайбрек, в който Де Минор не загуби нито една точка (7:0). След това погроми Бонзи, като в оставащите два сета му даде общо три гейма – 6:2, 6:1.

Именно Алекс Де Минор ще се изправи против спечелилия всред Григор Димитров и Новак Джокович в идващия кръг от конкуренцията. Българинът се изправя против Ноле в първия мач от вечерната сесия на „ Род Лейвър Арина “.

В същото време поставеният под №5 в схемата на Australian Open Андрей Рубльов записа следващ безапелационен триумф. Руснакът преодоля съпротивата на Даниел Еванс в три сета - 6:4, 6:2, 6:3.

25-годишният тенисист завоюва първия сет с 6:4 след един решителен пробив. Във втората част Рубльов беше още по-категоричен. При 2:2 той взе нещата напълно в свои ръце и след четири следващи гейма затвори сета с 6:2.

Третият пък беше превдварително решен с ранен пробив за 2:0, след което удобно затваряне с 6:3.

В идващия кръг Андрей Рубльов ще има много по-сериозен противник в лицето на поставения под №9 Холгер Руне. Датчанинът се разправи с Юго Юмбер с 6:4, 6:2, 7:6(5).
Източник: novsport.com