Участникът в Шампионска лига Ланс постигна първа победа от началото

...

Ланс обърна Тулуза за първа победа в Лига 1

Участникът в Шампионска лига Ланс реализира първа победа от началото на сезона в Лига 1, откакто се оправи с 2:1 вкъщи с Тулуза. Срещата беше от 6-ия кръг на френското състезание.

Възпитаниците на Франк Хейс започнаха доста едва акцията, като преди този мач имаха едвам една точка в актива си, макар че през предходната акция приключиха на второ място.

Днешният дуел също стартира доста неприятно за домакините, които изоставаха в резултата след 33-ата минута, когато се разписа Сесар Пина. В добавеното време на първата част Уесли Саид получи от Флориан Сотока, оправи се със отбраната на гостите и вкара за 1:1.

В 84-ата минута Ланс стигна до цялостен поврат. Тогава Ели Уаи откри Морган Гилавоги в наказателното поле, а последният осъществя за крайното 2:1.

Така Ланс събра 4 точки и излезе на 16-о място във краткотрайното класиране. Тулуза е с две точки повече.