Турският ВакъфБанк победи полския ЛКС Лодз с ВакъфБанк е най-силният

...

ВакъфБанк започна с експресна победа срещу ЛКС Лодз в Колодрума

Турският ВакъфБанк победи полския ЛКС Лодз с
ВакъфБанк е най-силният тим в групата и упованията са да я завоюва с лекост. Въпреки това полският тим водеше през съвсем целия първи гейм. Резултатът даже стана 23:17, само че турският тим съумя да вземе последните 8 точки в гейма за крайното 25:23.
Втората част мина под диктовката на ВакъфБанк и беше извоювана с 25:17 за 22 минути. Третият гейм се игра съвсем до края точка за точка, само че въпреки всичко турският отбор не позволи мачът да бъде продължен ненужно.

За победителките най-резултатна беше американката Мишел Барч-Хакли с 14 точки. Изабел Хак осъществя 12 точки, а бразилската посрещачка Габриела Гимараеш приключи с 9 точки.

За полския отбор Клаудия Алагерска записа 14 точки, а Надя Нинкович остана с 10 точки.

Победата е 17-а поредна за ВакъфБанк против полски отбор от 2008 година.

Българският първенец Марица през днешния ден ще спори с ЛКС Лодз, а в четвъртък с ВакъфБанк.