Трима футболисти от българската efbet Лига - Гаюс Макута, Мавис

...

Звезди на Берое, Лудогорец и ЦСКА допринесоха за победата на Конго срещу Есватини

Трима футболисти от българската efbet Лига - Гаюс Макута, Мавис Чибота и Брадли Мазику играха при успеха на Конго с 2:0 против Есватини. Мачът беше от група " I " на квалификациите за Купата на Африка.

Халфът на Берое Гаюс Макута стартира като титуляр и остана на терена до 56-ата минута. Той бе сменен от крилото на Лудогорец Мавис Чибота.

Левият бек на ЦСКА Брадли Мазику се появи в игра в 90-ата минута на мястото на Димитри Мисики.

Ганвула пропусна дузпа за Конго в добавеното време на първата част. Ибара изведе домакините напред в резултата в 77-ата минута. Крайният резултат бе завършен от Макиесе в 81-ата минута.

Конго е втори в групата с 6 точки, а водач е Сенегал с 9. Гвинея Бисау е трети в класирането с 3 точки, а Есватини е финален с 0 точки.