Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева

...

Сестри Стоеви отпаднаха в Куала Лумпур от световните №1

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки дами Стефани Стоева и Габриела Стоева не съумяха да преодолеят двойка №1 в международната класация и водачки в схемата на шампионата от сериите Супер 1000 в Куала Лумпур (Малайзия) с награден фонд 1 250 000 щатски $.

Габриела и Стефани стартираха с две победи в конкуренцията, само че не съумяха да преодолеят Цин Чън Чън и И Фан Цзя (Китай) на четвъртфиналите и отстъпиха с резултат 17:21, 17:21 за 50 минути игра.

Стефани Стоева и Габриела Стоева играха доста равностойно и в двата гейма, само че китайките направиха мощни серии в края на частите и стигнаха до триумфа.

Сестри Стоеви ще вземат участие на шампионата от сериите Супер 750 в Ню Делхи (Индия) от 17 до 22 януари с награден фонд 900 000 щатски $. Техни съпернички в първия кръг ще бъдат Клоуи Бърч и Лорън Смит от Англия.