Трей Йънг отбеляза рекордните за сезона 45 точки и направи

...

Трей Йънг с рекордните за сезона 45 точки за успеха на Атланта над Сан Антонио в НБА

Трей Йънг означи рекордните за сезона 45 точки и направи 14 асистенции, а Дежонте Мъри добави 24 точки за триумфа на Атланта Хоукс със 137:135 над Сан Антонио Спърс в среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада.

Богдан Богданович добави 14 точки от пейката за Хоукс, Садик Бей се отличи с 13, а Де`Андре Хънтър и Клинт Капела означиха по 12 точки.

Джереми Сочан осъществя рекордните в кариерата си 33 точки за Спърс, които изгубиха 13 следващи мача и приключиха 1-13 през ноември. Келдън Джонсън добави 22 точки и 11 битки, а Виктор Уембаняма приключи с 21 точки и 12 битки.

" Шпорите " водеха с 15 точки през първата четвърт, с 12 в третата и с 8 в четвъртата. Хоукс взеха задатък при оставащи 3:22 минути след два наказателни удара на Йънг и съумяха да задържат нежната си преднина до последната сирена.

Карл-Антъни Таунс вкара 32 точки и взе 11 битки за триумфа на Минесота против Юта Джаз със 101:90.

Никейл Александър-Уокър приключи с 20 точки за отбора на Минесота, която игра без Антъни Едуардс, който се възвръща от травма на бедрото. Руди Гобер направи " дабъл-дабъл " - 15 точки и 13 битки.

Симоне Фонтекио вкара 16 точки за състава на Юта, от който отсъстваше Лаури Маркканен поради разтежение на подколянното сухожилие. Колин Секстън добави 14 точки, а Юта загуби два следващи мача и шест от последните си осем.

Тери Розиър означи рекордните за сезона 37 точки и вкара тройка при оставащи 2:38 минути, с цел да изведе гостуващия Шарлот до успеха над Бруклин със 129:128.

ЛаМело Бол и Брандън Милър пропуснаха мача, а играчите на Хорнетс осъществиха впечатляващите 21 тройки.

Розиър вкара седем от тези тройки, в това число две в последните три минути. Майлс Бриджис добави 23 точки, а Гордън Хейуърд способства с 22.

Кам Томас записа 26 точки при завръщането си след пропуснати осем мача заради изкълчване на глезена, само че поредицата от три победи на Нетс беше спряна.

Джейлън Брънсън вкара 42 точки, Джулиъс Рандъл приключи с 29 точки, 10 битки и 8 асистенции, а Ню Йорк Никс пропиля преднина от 16 точки, само че съумя да завоюва със 118:122 и да нанесе 16-а поредна загуба на Детройт.

Джими Бътлър изравни персоналния си връх от 36 точки при триумфа на домакина Маями над Индиана със 142:132.

Хийт загуби центъра Бам Адебайо през втората четвърт заради травма на бедрото.

За Индиана рекордните в кариерата си 44 точки означи Тайрис Халибъртън, който добави 10 асистенции и 3 отнети топки.

Голдън Стейт завоюва против Лос Анджелис Клипърс със 120:114 след 26 точки на Стеф Къри.

Уориърс бяха без контузените Крис Пол, Андрю Уигинс и Гари Пейтън II. Клей Томпсън вкара 22 точки, а Къри добави 8 асистенции и 7 битки.

Кауай Ленърд осъществя 23 точки, Ивица Зубац записа 18 точки и 13 битки, а Джеймс Хардън се отличи с 18 точки за Клипърс.

Шайдън Шарп записа първия си " дабъл-дабъл " - 29 точки и 10 битки, а Портланд победи Кливланд със 103:95.

Никола Вучевич се отличи с 29 точки и 10 битки, а Коби Уайт вкара 23 точки, с цел да помогне на Чикаго да завоюва против гостуващия Милуоки след продължение и да спре серията на отбора от пет загуби.

Янис Адетокунбо записа 26 точки и 14 борда за Бъкс, а Брук Лопес го последва с 20 точки.

Шай-Гилджъс Алекзандър означи 33 точки, с цел да изведе домакина Оклахома Сити до победа над Лос Анджелис Лейкърс със 133:110. Джейлън Уилямс добави 21 точки за Тъндър.

Антъни Дейвис беше най-резултатен за Лейкърс с 31 точки, а ЛеБрон Джеймс добави 21.