Тотнъм победи Борнемут с 3:1 в мач от 20-ия кръг

...

Тотнъм се върна на победния път след успех над Борнемут

Тотнъм победи Борнемут с 3:1 в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. " Шпорите " се върнаха на победния път след.

Столичани постановиха домашен напън на стадион " Тотнъм Хотспър " и поведоха в резултата в 9-ата минута. Папе Матар Сар стреля по земя отвън наказателното поле за 1:0. Голмайсторът на лондончани обаче бе сменен в 32-ата минута от Оливър Скип заради травма.

" Черешките " се активизираха в напред във времето и на няколко пъти заплашиха противниковата врата. В добавеното време на първото полувреме удар на Доминик Соланке се отби от напречната греда. След почивката пък Гилермо Викарио избави удар на нападателя.

Възпитаниците на Ангелос Постекоглу удвоиха задатъка си в 72-ата минута. Хюн-Мин Сон шутира от дребен ъгъл.

Домакините усетиха съмнение в противниковата защита и направиха преднината си класическа. Ричарлисон засече с едно допиране паралелно на голлинията подаване по земя на Бренън Джонсън.

Гостите стигнаха до почетно попадение, дело на Алекс Скот. И двата тима имаха късмет да се разпишат. Браян Хил стреля в напречната греда с глава, а гол на Алекс Скот, също с глава, бе анулиран поради засада.

Тотнъм заема 5-ата позиция в класирането с актив от 39 точки. Борнемут остава 12-и в подреждането с 25 пункта.