Тимът на Миньор 2015 постигна домакински успех над състава на

...

Миньор се наложи над Шумен, Ямбол се справи с Берое

Тимът на Миньор 2015 реализира домашен триумф над състава на Шумен с 97:87 (17:24, 22:25, 29:19, 29:19) в мач от 28-я кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. След две следващи провали съставът от Перник стигна до девети триумф от началото на сезона, а тимът на Шумен прекъсна серията си от три победи и претърпя 17-а загуба.

Гостите имаха предимство през по-голяма част от първите 30 минути игра. Те натрупаха 10 точки задатък на почивката – 49:39, само че перничани изравниха до 68:68 преди последния интервал.

Богдан Бринюк бе най-резултатен за Миньор 2015 с 27 точки, 3 битки и 2 асистенции, а Георги Кендеров се включи с 16 точки и 3 битки.

За Шумен Карим Мане се регистрира с 28 точки, 8 битки и 6 асистенции.

В различен мач от кръга тимът на Берое продължи с отрицателната серия и отстъпи като хазаин на отбора на Ямбол с 91:104 (20:26, 26:29, 22:26, 13:23). Старозагорци към този момент имат 20 загуби и 8 победи, до момента в който баскетболистите на Ямбол записаха 12-и триумф, а имат и 16 провали.

Домакините пробваха да се опълчват на съперника и на почивката водеха с 56:55. В края на третата част Ямбол имаше задатък от 81:78 и с по-силна последна четвърт стигна до успеха, макар скъсения състав, с който ще разполага до края на сезона.

Павел Маринов се отличи с „ дабъл-дабъл “ от 30 точки и 12 битки, а Александър Матушев приключи с 22 точки.

Играещият старши треньор на Берое Дарин Иванов осъществя 29 точки, 3 битки и 5 асистенции, а Николай Титков добави 25 точки, 6 битки и 9 асистенции.

В идващите си дуели от втората шестица в НБЛ на 10 април Миньор 2015 приема Ямбол, Шумен ще бъде хазаин на Академик Пловдив, а Берое ще посрещне Левски./ БТА