Спартак Плевен победи Черно море с 82:73 (19:22, 25:15, 15:20,

...

Спартак Плевен си осигури среща с Рилски спортист на полуфиналите в НБЛ

Спартак Плевен победи Черно море с 82:73 (19:22, 25:15, 15:20, 23:16) в третия съдбоносен мач от четвъртфиналната серия в Националната баскетболна лига.

Домакинът печелеше всеки един от мачовете. Плевенчани завоюваха първата среща, преди " моряците " да изравнят серията. Третата решителна среща още веднъж бе в интерес на баскетболистите от Плевен.

Варненци завоюваха първата четвърт и построи задатък от 3 точки. Домакините обаче се върнаха в дуела и водеха със 7 пункта на почивката.

След почивката възпитаниците на Георги Давидов стигнаха до поврат в зала „ Балканстрой “ в Плевен, само че задатъкът им се задържа прекомерно закратко. Баскетболистите на Любомир Минчев бяха по-резултатни в заключителните 10 минути ит дуела и справедливо се поздравиха с триумфа.

Къртис Джоунс бе най-резултатен с 28 точки, 3 битки и 1 асистенция, до момента в който Иван Спиров се регистрира с дабъл-дабъл след 15 пункта и 10 битки. Родни Първис се регистрира с 23 пункта за спечелилите.

Първите два мача от полуфиналната серия против Рилски състезател ще се изиграят в Самоков на 7 и 9 май, а третият ще бъде в Плевен на 12 май. Евентуален четвърти ще се изиграе още веднъж в Плевен на 14 май, а пети конфликт е очакван за 17 май в Самоков. Играе се до три победи от пет мача.