СИАТЪЛ (AP) — Джаред McCann отбеляза гол и три асистенции,

...

McCann, Eberle водят, когато Kraken победи Canucks с 5-2, увеличавайки занижаването на Vancouver до 4

СИАТЪЛ (AP) — Джаред McCann означи гол и три асистенции, Jordan Eberle добави два гола и асистенция, а Seattle Kraken победи водещия в НХЛ Ванкувър с 5-2 в четвъртък вечерта, донасяйки четвъртата поредна загуба на Кенъкс.

Винс Дън и Джъстин Шулц също вкараха за Сиатъл, който завоюва серията за сезона против техния противник от Тихоокеанския северозапад и е 3 -0-1 след превъртане 2-7-1. Филип Грубауер направи 19 спасявания в първия си старт вкъщи и втори като цяло, откакто получи травма в долната част на тялото на 9 декември.

J.T. Милър и Сам Лафърти означиха за Ванкувър, който е 3-5-1 след серия от 12 точки. Тачър Демко направи 26 спасявания.

Кенъкс се изравниха с Бостън - който загуби от Калгари с 3-2 след продължение в четвъртък - на върха в класирането на НХЛ с 80 точки. Преди настоящия си пропуск от четири мача, те не бяха губили повече от два следващи през целия сезон.

Ванкувър приключи без гол и при четирите благоприятни условия за мощна игра. Те са 1 от...