Шампионът на Германия Байер Леверкузен надигра Аугсбург с 2:1 у

...

Историята е пренаписана! Байер Леверкузен спечели и последния си мач в Бундеслигата

Шампионът на Германия Байер Леверкузен надигра Аугсбург с 2:1 вкъщи в мач от последния 34-и кръг в Бундеслигата. " Аспирините " приключиха сезона без загуба. Те имат на сметката си 28 победи и 6 равенства.

Това значи, че Байер Леверкузен се трансформира в първия тим в историята на немския хайлайф, който няма загуба през целия сезон.

" Аспирините " се разписаха още в 12-ата минута. Томаш Кубек подари топката на Виктор Бонифейс, който се възползва от обстановката и вкара за 1:0.

В 27-ата минута Роберт Андрих също се разписа и направи резултата 2:0.

В 62-рата минута гостите понижиха резултата посредством Мерт Кьомюр, който опита шанса си от границата на наказателното поле към левия ъгъл и съумя да се разпише за 2:1.

Повече голове обаче нямаше и по този начин Байер Леверкузен приключи сезона си по съвършен метод.