Севиля спечели с 2:0 като гост срещу Лас Палмас в

...

Севиля се разправи с Лас Палмас в Ла Лига

Севиля завоюва с 2:0 като посетител против Лас Палмас в първа среща от неделната стратегия в 31-ия кръг от Примера дивисион.

Домакините играха съвсем цялостен мач с човек по-малко поради червен картон на Саул коко, отхвърлен от игра поради жестоко нарушаване.

Две минути преди почивката Юсеф Ен-Несири изведе тима от Андалусия напред в резултата след прецизен удар с глава и асистенция на Неманя Гудел.

Севилци се добраха и до второ попадение в спомагателното време посредством Доди Лукебакио.

Севиля се намира на 13-то място в класирането с 34 точки след седмия си следващ триумф против този противник. Лас Палмас има три точки повече на 12-та позиция в Ла Лига.

По-късно през днешния ден носителят на купата на страната Атлетик Билбао играе вкъщи против Виляреал, до момента в който Реал Сосиедад приема Алмерия.