Серина Уилямс победи с 3:6, 6:3, 6:4 по-голямата си сестра

...

Серина спечели двубоя между сестрите Уилямс в Лексингтън

Серина Уилямс победи с 3:6, 6:3, 6:4 по-голямата си сестра Винъс и се класира на четвъртфиналите на шампионата по тенис за дами в Лексингтън, Кентъки.

Мачът продължи 2 часа и 19 минути, а Серина бе изправена още веднъж до стената, откакто в първия кръг бе на пет точки от загуба против 60-ата в света Бернарда Пера. В третия сет двете сестри бяха равни до 4:4 с по два пробива, само че Винъс загуби личното си подаване в деветия гейм след спомагателни разигравания. Впоследствие поставената под номер 1 Серина затвори срещата при 40:30 с първия мачбол.

" Често казано не пристигнах тук, с цел да печеля шампионата. За първи път в моята кариера дойдох, с цел да печеля няколко мача и да видя какво става. Нямам доста време след раждането на щерка ми. Просто се пробвам да намеря темп и да видя какво се случва ", разяснява Серина след мача.

Тя усъвършенства салдото против сестра си до 19-12, а идната й съперничка ще бъде американската “уайлдкард” участничка Шелби Роджърс. Тя надделя с 6:2, 7:5 канадската квалификантка Лейла Фернандес.

Коко Гоф пък победи втората в схемата Арина Сабаленка със 7:6(4), 4:6, 6:4 и ще играе против номер 8 на шампионата Онс Жабур.