Сакраменто загуби още един мач в самия му край, след

...

Сакрамено пропиля двуцифрен аванс и загуби от Финикс, Везенков не влезе в игра

Сакраменто загуби още един мач в самия му край, откакто пропиля преднина от 16 точки и отстъпи пред Финикс Сънс със 107:108.

Александър Везенков не взе присъединяване в мача, в който Майк Браун употребява ротация от единствено 8 баскетболисти, като четирима играха над 41 минути.

В мач, в който води в резултата единствено в първите няколко минути минимално, Финикс бе по-концентрираният тим в самия край.

Домакините взеха лек задатък още в първия интервал, а в края на втория към този момент имаха и двуцифрен подобен. Почивката пристигна при 54:45, а мощни минути след подновяването на играта доведоха дистанцията до 16 точки.

Сакраменто обаче не съумя да усили или задържи трайно този задатък и с първия панер във финалната четвърт Финикс към този момент бе единствено с 5 обратно.

Слънцата изравниха при 91:91 и върнаха цялата конспирация, въпреки и да не стигнаха до поврат. Напротив, домакините още веднъж поведоха с две притежания разлика, а времето изтичаше.

С по-малко от две минути на часовника, Сакраменто водеше с четири точки, само че изигра ужасяващо не-баскетболни офанзиви в края. Големите звезди на отбора ДеАрън Фокс и Домантас Сабонис изгубиха мача - първият с прибързани решения в нахлуване, а вторият - с неточности и нарушавания, пратили на фаул линията противника.

Сакраменто повече не означи в тези 2 минути, а Фокс и Сабонис нямаха панер в последните 6 от мача.

Гостите вкараха значимите наказателни удари, с цел да стигнат до успеха, която им дава очаквания даже за непосредствено място в плейофите.

Кевин Дюрант записа 28 точки за успеха, 21 добави Девин Букър, 20 - Брадли Бийл, а Юсуф Нуркич приключи с 10 и 10 битки.

Сабонис още веднъж остана на 1 асистенция от трипъл-дабъл, с 25 точки и 12 битки. По 23 означиха Фокс и Кийгън Мъри.

След загубата Сакраменто е към този момент на 10-а позиция, отдалечавайки се от 8-а, и по този начин ще извърви най-трудния път към плейофите.

76 double-doubles on the season for the Domas

Sabonis has now passed Jerry Lucas (1965-66: 75) for the second-most double-doubles in a single season in franchise history.