Роденият в България вратар Александър Георгиев направи 23 спасявания за

...

Сашо Георгиев и Колорадо оцеляха

Роденият в България вратар Александър Георгиев направи 23 спасявания за успеха на Колорадо Аваланш с 5:3 като посетител над Далас Старс в мач номер 5 от полуфиналите в Западната конференция на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада.

По този метод " лавините " понижиха изоставането си в серията на 2-3 победи и се избавиха от елиминация. Те обаче би трябвало да завоюват и идващите два мача, с цел да отстранят " звездите ".

В Далас домакините на два пъти повеждаха в резултата, като във всяка от първите две третини двата отбора си размениха по един гол. Джо Павелски и Миро Хайсканен бяха точни за домакините, само че Артури Лехконен и Кейл Макар успяваха да изравнят.

В решителния трети интервал Колорадо вкара два гола още в първите 4:30 минути посредством Кейси Мителщад и още веднъж Макар, преди Логан Станковен да понижи на 3:4.

Крайното 5:3 бе завършено от Нейтън МакКинън малко повече от три минути преди края на срещата.
Източник: lupa.bg