ПСЖ победи Лион с 4:1 в мач от 30-ия кръг

...

ПСЖ разби Лион за едно полувреме, Мбапе не игра

ПСЖ победи Лион с 4:1 в мач от 30-ия кръг на Лига 1 и направи поредна крачка към купата. Два гола за триумфа на парижани вкара Гонсало Рамош, а един път се разписа Лукас Бералдо. Неманя Матич пък си означи автогол. За " хлапетата " прецизен беше Ърнест Нуама, като всички попадения паднаха през първата част.

Участие в мача не взе Килиан Мбапе. Нападателят остана неизползвана запаса.

С триумфа ПСЖ събра 66 точки и е водач във краткотрайното класиране. Лион е осми с 41 точки.

Срещата стартира чудесно за домакините. Още в 3-ата минута Брадли Баркола подаде към Марко Асенсио до аутлинията. Испанецът опита центриране, а Неманя Матич да избие топката, само че вместо това я прати във вратата си.

ПСЖ стигна до втори гол в 6-ата минута. Баркола продължи топката към Лукас Бералдо след центриране от корнер, а бразилският бранител вкара за 2:0.

Парижани стигнаха до трети гол в 32-ата минута. Ашраф Хакими с отлично центриране откри Гонсало Рамош в пеналтерията. Португалецът насочи удар в далечния ъгъл и направи преднината на своя тим класическа.

Пет минути по-късно гостите върнаха един гол. Ърнест Нуама получи пред наказателното поле, откри кулоар за пукотевица и със мощен удар не остави шансове на Донарума за 3:1.

В 42-ата минута ПСЖ вкара четвърти гол. Домакините подеха страхота офанзива. Уорън Заир-Емери напредна с топката и подаде към Марко Асенсио отляво. Испанецът пусна страховит пас към Гонсало Рамош, който засече във вратата за 4:1.

През второто полувреме гостите пропуснаха две отлични благоприятни условия да понижат изоставането си. Първо в 63-ата минута Максенс Какере не съумя да преодолее Донарума. В 76-ата минута Гифт Орбан преодоля двама бранители и се озова фронтално против италианския пазач, който обаче се намеси ослепително.

В 83-ата минута Донарума още веднъж се отличи със избавяне след удар на Мама Балде.

ПСЖ - Лион 4:1

1:0 Неманя Матич (3-автогол)

2:0 Лукас Бералдо (6)

3:0 Гонсало Рамош (32)

3:1 Ърнест Нуама (37)

4:1 Гонсало Рамош (42)

ПСЖ: Донарума, Хакими, Бералдо, Маркиньос, Данило, Заир-Емери, Витиня, Асенсио, Баркола, Рамош, Коло Муани

Лион: Лопеш, Чалета-Цар, О`Брайън, Шерки, Какере, Бенрама, Енрике, Матич, Мейтланд-Найлс, Лаказет, Нуама