пропусна втори мач, н Сакраменто Кингс спечели срещу Шарлът Хорнетс

...

Сакраменто победи Шарлът без Александър Везенков

пропусна втори мач, н Сакраменто Кингс завоюва против Шарлът Хорнетс със 123:98. Везенков пропусна и вчерашния дуел на Сакраменто против Детройт Пистънс. Той не игра и в три от предходните пет срещи.

Кийгън Мъри вкара 21 от 25-те си точки още през първото полувреме. Домантас Сабонис записа дабъл-дабъл с 24 пункта и 10 битки. Малик Монк вкара 20 точки и Де’Арън Фокс добави 19 за Сакраменто, който завоюва и втория си мач от серия от пет следващи гостувания. Шарлът има 14 загуби в 15 мача, като изненаващо би Кингс на 2 януари.

Джейсън Тейтъм бе най-резултатен с 45 точки, в това число 12 в продължението за Бостън Селтикс. Селтикс имат баланс като хазаин до 18/0 след победа със 127:120 против Минесота Тимбъруулвс. Джейлън Браун приключи с 35 точки и 11 битки за Селтикс, които сложиха нов клубен връх за следващи победи вкъщи. Предишното върхово достижение бе 17 от сезон 1957/1958.

Виктор Уембеняма записа втория най-бърз трипъл-дабъл в историята при триумфа на Сан Антонио. Спърс победиха Детройт Пистънс със 130:108. Французинът записа 16 точки, 12 битки и 10 асистенции в границите на 21 минути. Той обаче изостана с минута от върха на Ръсъл Уестбруук през 2014 г.
Източник: flashnews.bg