ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Анфърни Саймънс вкара 24 точки, включително

...

Трейл Блейзърс развалят завръщането на Лилард в Портланд с победа със 119-116 над Бъкс

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Анфърни Саймънс вкара 24 точки, в това число направи основен пробив 17,1 секунди преди края, а Трейл Блейзърс се скапаха завръщането на някогашния му съотборник Деймиън Лилард в Портланд с победа със 119-116 над Милуоки Бъкс в сряда вечерта.

Лилард приключи с 25 точки за Бъкс във втората им поредна загуба под управлението на новия треньор Док Ривърс. Янис Адетокумбо добави 27 точки и осем битки.

Диандре Айтън имаше 20 точки и 11 битки за Блейзърс, които завоюваха две следващи победи.

Това беше първият мач на Лилард в Портланд, откогато беше продаден на Бъкс отвън сезона. Лилард беше лицето на франчайза на Блейзърс през първите си 11 сезона в НБА.

Блейзърс имаха дребна преднина през полувремето и я задържаха близо през третата четвърт, като поведоха с 86-81 след тройка на Матис Тибул. Саймънс удари скок, който даде преднина на Портланд с 96-61 в последната четвърт.