Пернишкото дерби между Металург и Миньор напомни за себе си.

...

Меле и бой в пернишкото дерби Металург - Миньор

Пернишкото дерби сред Металург и Миньор подсети за себе си. Двубоят се завърна след дълго неявяване, а двата отбора играха във финала на Пернишка област в шампионата за Купата на България. Металург се състезава в четвърта дивизия, а Миньор е в трета.
Прочетете още
Мачът се игра на стадиона на Металург, който водеше с 1:0. Миньор пък игра с множеството от запасите си в дуела.

През предишния сезон Миньор изпадна от Втора лига и през новия сезон играе в Югозападната Трета лига, където стартира стремително и е с 4 победи от 4 мача.

В 85-та минута футболист на Миньор получи червен картон, а след него гостуващата агитка изригна и навлезе на стадиона. Феновете атакуваха страничния арбитър, нападнаха и някои от последователите на Металург, а бутилки минерална вода хвърчаха из терена. Съдията нямаше какво да направи и приключи срещата.

Почти несъмнено Металург продължава напред в шампионата, тъй като ще получи служебна победа с 4:0. Очаква се само формалното решение на БФС - Перник.

Източник: trafficnews.bg