Първата ракета на България Виктория Томова спечели титлата на турнира

...

Виктория Томова пак спечели турнира в Сарагоса

Първата ракета на България Виктория Томова завоюва купата на шампионата на клей в Сарагоса. Наградният фонд на конкуренцията е Щатски долар 80 000.

Поставената под номер 2 българка направи поврат във финала. Тя победи четвъртата в схемата Тереза Мартинцова от след 4-6, 6-2, 6-3 за 2:26 часа. Това е в три мача с чехкинята.

Томова загуби първия сет. Във втория тя поведе с 5-1 и без проблеми изравни резултата. В третата част тя позволи пробив за 1-3. После обаче направи серия от пет следващи гейма и затвори мача.

Двубоят приключи с общо 17 пробива – 10 за българката и 7 за съперничката ѝ.

С триумфа Виктория Томова проработи 12 192 $ и 115 точки за международната класация, в която заема 98-ата позиция. Софиянката има към този момент общо 17 трофеи от шампионатите на ITF. Тази е втора от толкоз висок сан след трофея в Биариц през юли 2019 година.
Източник: flashnews.bg