Пари Сен Жермен (ПСЖ) победи Тулуза с 2:0 във финала

...

ПСЖ спечели Суперкупата на Франция след успех над Тулуза

Пари Сен Жермен (ПСЖ) победи Тулуза с 2:0 във финала за Суперкупата на Франция. Кангин Лий и Килиан Мбапе се разписаха за спечелилите през първото полувреме.

Парижани откриха резултата след единствено 154 секунди игра на стадион " Парк де Пренс " в Париж. Кангин Лий засече с удар от движени подаване по земя в наказателното поле на Осман Дембеле.

Гостите се активизираха в напред във времето в предпочитание да възобновят равенството. Удар на Тайс Далинга обаче се отби от дясната греда.

В предпоследната минута на постоянното време на първата част Килиан Мбапе удвои задатъка на столичани. Французинът проби в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл за 2:0.

След почивката играчите на Луис Енрике можеха да създадат преднината си още по-убедително, само че Ашраф Хакими стреля в лявата греда от директен свободен удар.

Парижани печелят оценката за рекорден 12-и път. ПСЖ е първият притежател на трофея и държи върха за най-вече следващи купи - 8 (от 2013 до 2020).