Пари Сен Жермен преодоля противоречивото изгонване през първото полувреме, за

...

ПСЖ победи главния съперник в Лига 1 Марсилия с голове на Витиня и Рамос

Пари Сен Жермен преодоля спорното изпъждане през първото полувреме, с цел да завоюва с 2-0 гостуването на горчивия си противник Марсилия в Лига 1 в неделя, като португалското дуо Витиня и Гонкало Рамос означиха своите голове.

Надеждите на Марсилия за първа домакинска победа в лигата против ПСЖ от ноември 2011 година насам се покачиха, когато Лукас Бералдо беше изпъден пет минути преди почивката.

Но клубът, благосъстоятелност на Катар, въпреки всичко излезе отпред с Витиня разменя пасове с Усман Дембеле, преди да вкара великолепен начален гол в 53-ата минута в една влажна нощ на Velodrome.

Марсилия търси изравнителен гол, а Джордан Веретут беше анулиран гол заради засада против съотборника си Луис Енрике.

След това треньорът на ПСЖ Луис Енрике изтегли капитана Килиан Мбапе малко след приключването тутакси и неговият заместител Рамос обезпечи успеха пет минути преди края.

Голът пристигна при пробив, като гостите избиха в корнер преди Ахраф Хакими да откри Марко Асенсио...