Отборът на Таджикистан победи Обединените арабски емирства след изпълнение на

...

Таджикистан и Австралия са четвъртфиналисти за Купата на Азия

Отборът на Таджикистан победи Обединените арабски емирства след осъществяване на дузпи в осминафиналите на шампионата за Купата на Азия по футбол.

Редовното време и двете продължения приключиха при резултат 1:1. За тима на Таджикистан гол означи Вахдат Ханонов в 30-та минута, а Халифа Ал-Хамади изравни за ОАЕ в добавеното време.

При дузпите футболистите на Таджикистан завоюваха с 5:3.

Халфът на ЦСКА 1948 някогашен футболист на Локомотив Пловдив Парвиз Умарбаев стартира като титуляр за Таджикистан и остана на терена до 85-ата минута.

На четвъртфиналите тимът на Таджикистан, дебютант на този конгрес, ще играе с спечелилия от мача сред Ирак и Йордания, който ще се организира на 29 януари.

По-рано в различен осминафинал Австралия победи Индонезия с 4:0. Головете за спечелилите означиха Мартин Бойл, Крейг Гудуин и Хари Сутар, а Елкан Багът си означи автогол.

На четвъртфиналите австралийците ще играят против спечелилия от мача сред Саудитска Арабия и Република Корея./ БТА