Отборът на Севиля направи важна стъпка към своето оцеляване в

...

Севиля се отдалечи от опасната зона след минимален успех срещу Хетафе

Отборът на Севиля направи значима стъпка към своето оцеляване в Ла Лига, побеждавайки минимално с 1:0 като посетител състава на Хетафе в среща от 30-ия кръг на шампионата.

Андалусийци стигнаха до триумфа при визитата си в покрайнините на Мадрид с помощта на своя капитан Серхио Рамос, който осъществя единственото попадение в срещата още в самото ѝ начало.

Не бяха минали и пет минути, когато гостите получиха право да изпълнят ъглов удар, а след центрирането топката доближи до опитния защитник, който от близко в прати във вратата на съперника за 1:0.

В края на първото полувреме Рамос съумя да осъществя и втори гол, който обаче бе анулиран поради засада.

Въпреки това обаче неговото първо попадение бе изцяло задоволително на Севиля за крайния триумф, който изкачи момчетата на Кике Санчес Флорес до 14-ото място в класирането с 31 точки, до момента в който Хетафе остава на 10-а позиция с 38 пункта.