Отборът на Лацио се наложи с 2:0 над Торино като

...

Лацио надви Торино в отложен мач

Отборът на Лацио се наложи с 2:0 над Торино като посетител в отсрочен мач от 21-ия кръг на Серия А. Точни за римските „ орли ” бяха Матео Гендузи и Данило Каталди, като и двете попадения паднаха след почивката.

През първото полувреме домакините бяха по-активният отбор на терена, само че „ биковете ” не съумяха да се възползват от основаните шансове пред противниковата врата. Арналдо Санабрия бе най-близо до попадение, само че шансът му обърна тил и той удари страничния дирек.

Почти незабавно след подновяването на играта, гостите от столицата поведоха в резултата. Матеу Гендузи бе прецизен с обмислен удар от наказателното поле. Шест минути по-късно Каталди също не сгреши след асистенция на Луис Алберто.

В 79-ата минута отборът на Лацио остана с човек по-малко на терена, откакто Марио Фуентес получи втори жълт картон и бе отхвърлен от игра. Това обаче не се оказа решаващо за крайния резултат и столичани си потеглиха от Торино с трите точки.

Лацио се намира на седма позиция в таблицата, до момента в който „ биковете ” са десети.