Отборът на Фиорентина победи за втори път Аталанта само в

...

Фиорентина се превърна в черна котка за Аталанта

Отборът на Фиорентина победи за повторно Аталанта единствено в границите на няколко седмици. Този път триумфът за "виолетовите " бе с 1:0, до момента в който при предходната среща за Купата на Италия те завоюваха с 3:2 в Бергамо, като бяха останали и с 10 души на терена.

Мачът бе пъстър с остри влизания, които основният арбитър Даниеле Довери декорира в жълто голям брой пъти. В срещата на "артемио Франки " липсваха многото положения, които и двата тима всекидневно основават от началото на сезона.

Единственото попадение за "Ла Виола " означи пристигналият през януарския трансферен прозорец нападател Кжиштоф Пьонтек в 56-ата минута.

С успеха отборът от Флоренция се изкачи на седма позиция с 42 точки, като четвъртият Ювентус има едвам пет повече. Бергамаските са сред двата отбора - на петат позиция с 44 пункта, а две зад "нерадзурите " е Лацио, за който следва посещение в Удине.