Отборът на Емполи направи изненадата на кръга в италианската Серия

...

Емполи шокира Фиорентина насред Флоренция

Отборът на Емполи направи изненадата на кръга в италианската Серия " А ", ликувайки с 2:0 посред Флоренция против отбора на Фиорентина, който преди този кръг бе четвърти в класирането със 17 точки, колкото и Ювентус.

Шокът стартира в 21-ата минута на мача, когато една наивна акция се реалокира за миг в наказателното поле, а като голмайстор се появи Капуто. Той вкара още един гол в продълженията на първата част, само че ВАР го анулира поради игра с ръка.

Фиорентина имаше голяма самодейност и натисна да се върне в дуела, само че всичко това докара единствено до неточност на отбраната в 81-ата минута, която разреши нова сходна реализация, този път с Гяси като голмайстор.

Това е едвам втора победа за Емполи, който до този мач и този девети кръг беше отбелязал единствено един гол. Сега със седем точки Емполи напусна рисковата зона, заемайки  17-о място, до момента в който Фиорентина падна до пето.