Отборът на ДФК Орлета (Пазарджик) спечели детския футболен турнир, който

...

ДФК Орлета спечели детски футболен турнир в Брацигово

Отборът на ДФК Орлета (Пазарджик) завоюва детския футболен шампионат, който се организира в Брацигово. Надпреварата е част от националната стратегия „ Децата и футболът “ и бе проведена от Асоциацията на българските футболисти, с поддръжката на БФС.

В надпреварата участваха 8 тима от Пазарджик и региона, формирани от момчета, родени пред 2012 и 2013 година.

Във финалния дуел дребните футболисти на ДФК Орлета, водени от треньора Станислав Чочков, разгромиха съгражданите си от Хебър (Пазарджик) с 6:1.

Третото място заслужи отборът на Локомотив (Септември) след триумф над Марица (Белово) с 4:2.

На 5-о място в шампионата приключи Свобода (Пещера) след безапелационна победа над Левски (Ракитово) с 5:1.

Седма позиция в крайното класиране заеха момчетата на Пазарджик Сити, които надиграха Тракиец (Главиница) с 2:1.

Купата на първенците от ДФК Орлета връчи вицепрезидентът на Асоциацията на българските футболисти Мила Христова. В награждаването на призьорите се включи и Йордан Линков - ръководител на БФС – Пазарджик.

Всички тимове получиха футболни топки и самостоятелни награди.