От 1 до 4 август в гр. Турда, Румъния, се

...

Русенката Елеонора Павлова стана вицесветовен шампион при жените по авиомоделизъм

От 1 до 4 август в гр. Турда, Румъния, се организира Световното състезание по авиомоделизъм за свободно летящи модели в клас F1E. В шампионата взеха присъединяване близо 40 състезатели от 13 страни, в това число Съединени американски щати, Япония и Украйна.

България беше показана от състезателите на Спортен модел клуб " Приста " - Русе Елеонора Павлова и Велизар Владев. Въпреки извънредно променливите атмосферни условия по време на надпреварата, Елеонора се пребори за 2-ро място при дамите и 3-то място в генералната тройка. Велизар съумя да доближи 29-о място.

С достижението си Елеонора Павлова става първият български играч, класирал се в генералното класиране на този атрактивен спорт, и справедливо ще бъде удостоена с купата „ занаятчия на спорта “.
Източник: darik.bg