Носителят на трофея за последните три сезона Барселона се класира

...

Барселона премина като танк през Мурсия

Носителят на трофея за последните три сезона Барселона се класира елементарно за осминафиналите в шампионата за Купата на Испания, откакто унищожи гостуващия Мурсия с 5:0 и в реванша на стадион "Ноу Камп ". Първата среща приключи с типичен триумф за каталунците.

Треньорът Ернесто Валверде даде отмора на съвсем цялостен тим титуляри, измежду които и суперзвездата Лионел Меси. И това не избави гостите, тъй като тъкмо откакто измина четвърт час игра Пако Алкасер откри резултата след подарък на Орфила, поставил топката на главата му.

"Блаугранас " предстоящо продължаваха да преобладават, само че не успяваха да основат нови голови благоприятни условия. Карлес Аленя се отличи с технично осъществяване, което обаче бе лишено от акуратност. Мурсия пък се отбраняваше в своята половина и едвам десетина минути преди паузата погледна за малко в предни позиции.

Десетина минути след почивката Барса удвои задатъка си посредством Жерар Пике, който добави от близко след хубаво подаване на Алеиш Видал. Интересното е, че секунди по-рано Жерар Деулофеу нацели страничната греда.

Самият Видал справедливо записа името си измежду реализаторите, преди да изтече час игра, засичайки майсторски с глава от придвижване центрирането на Нелсон Семедо.

В 74-ата минута Барса спретна нова прелестна офанзива, която приключи с четвърто попадение. Денис Суарес игра на двойно подаване със Сержи Роберто, който го изведе самичък против вратаря и халфът вкара невъзмутимо в долния десен ъгъл.

Пет минути по-късно Денис направи доста красива асистенция, извеждайки влезлия като запаса Хосе Арнаис по вълшебен метод с петичка. Младокът се възползва от опцията и разстреля вратаря на съперника по диагонала с левия крайник.
Източник: fakti.bg