Най-добрата българска състезателка Валентина Георгиева спечели сребърен медал на финал

...

Сребърен медал за България от световната купа по спортна гимнастика

Най-добрата българска състезателка Валентина Георгиева завоюва сребърен орден на край на прескок на международната купа по спортна гимнастика в Котбус (Германия), която е олимпийска подготовка за игрите в Париж 2024.

За възпитаничката на Филип Янев това е второ съревнование след завръщането от травма. Тя получи контузия на коляното на 14 август 2022 година по време на финала на прескок на Европейското състезание в Мюнхен. На 9 септември Георгиева претърпя интервенция поради увреждане на кръстни връзки и менискус.

Тя получи междинна оценка от 13.916 точки, откакто получи 13.433 за първия прескок (трудност 4.6, осъществяване 8.933 и 0.1 наказание) и 14.400 за втория (трудност 4.4, осъществяване 10).

Победителка стана Чан Ок Ан (КНДР) с 13.999 точки, а трета се подреди Карла Навас (Панама) с 13.383 точки.

В първото си съревнование предходната седмица на международната купа в Кайро (Египет) българката още веднъж завоюва сребърно отличие.
Източник: dnesplus.bg