Националният отбор по футбол на България за девойки до 16

...

Националният ни отбор по футбол за девойки до 16 г. спечели Турнира на УЕФА за развитие в Малта

Националният тим по футбол на България за девойки до 16 година реализира извънреден триумф, като извоюва 3 победи от 3 мача и завоюва интернационалния другарски Турнир за развиване на УЕФА, хазаин на който бе Малта.

В последната си среща от конкуренцията селекцията на Валентина Господинова надви с 2:1 над състава на Черна гора и си подсигурява лидерската позиция. Преди това “лъвиците ” победиха надлежно против Малта (2:1) и Андора (4:1).

Срещу Черна гора нашият отбор се оказа догонващ в резултата още в 10-ата минута, когато противникът поведе от дузпа. С късни голове на Гергана Халянова и Катерина-Мария Равначка в заключителните минути на срещата България съумя да обърне развоя на събитията в своя изгода и да финишира преди всичко в шампионата.

Титулярен състав на България: 1. Дарена Радева, 3. Тереза Попова, 6. Весела Калинова, 13. Елица Христова, 2. Василена Василева, 16. Ема Николова, 8. Зорница Коева, 10. Рая Бонева, 5. Магдалена Танева, 9. Катерина-Мария Равначка, 18. Моника Балиова (Селекционер: Валентина Господинова)

Друга национална групировка – девойките до 19 години, не престават с чудесното си показване в европейските квалификации. Те реализираха втори следващ триумф в група B4 – този път с 1:0 над Азербайджан. В първата среща на старта нашите девойки се поздравиха с безапелационна победа с 4:1 над домакините на тези пресявки Латвия.

Триумфът против Азербайджан пристигна след гол на Преслава Йорданова още в 11-ата минута. В последния си мач от групата против Черна гора селекцията на Троян Радулов ще има опция да затвърди лидерската си позиция. Срещата е във вторник, 9 април, от 13:00 ч. При триумф отборът до 19 години ще си подсигурява присъединяване в Лига А на формата Лига на Нациите за девойки за идната акция.

Съставът на България: 1. Кристиана Кабова, 9. Виктория Цветкова, 3. Бианка Демирова, 11. Рона Михайлова, 4. Александра Маринова (60 – 8. Пламена Пенчева), 5. Виктория Генова (78 – 14. Теодора Параскевова), 7. Антония Ангелова (60 – 13. Преслава Иванова), 10. Даниела Крайчева, 22. Преслава Йорданова (86 – 18. Ивета Андрейчева), 15. Полина Демирова, 19. Александра Сергеева (Селекционер: Троян Радулов).