Националите на Мароко отстраниха от Световното първенство в Катар отбора

...

Поредна изненада от Катар: Мароко отстрани Португалия

Националите на Мароко отстраниха от Световното състезание в Катар тима на Португалия. С резултат 1:0, за пръв път в историята африкански тим стига до полуфинал на международно състезание.

Капитанът на португалския отбор Кристиано Роналдо се разплака след загубата. Той влезе в игра едвам във второто полувреме (51-ата минута от мача), откакто първото изкара на аварийна пейка. С този двубой Роналдо изравнява международния връх за най-вече мачове в националния тим - 196. Досега върхът се държеше от кувейтския футболист Бадер ал Мутава.

С тази победа Мароко уреди мястото си на полуфинал. Там националният отбор на Мароко ще се изправи срещу спечелилия от дуела сред Англия и Франция, който ще се играе по-късно довечера. Мароканците стопираха Испания, в този момент стопират и Португалия по пътя им към първото място.