Милан победи Каляри с 3:1 в мач от шестия кръг

...

Каляри смути Милан, но „росонерите“ отвърнаха с три гола

Милан победи Каляри с 3:1 в мач от шестия кръг на италианската Серия А. Сардинци поведоха с гол на Зито Лувумбо, само че „ росонерите “ обърнаха още до почивката с дебютния гол на Ноа Окафор и попадение на Фикайо Томори. След полувремето „ Дявола “ означи още едно попадение, и още веднъж дебютно – дело на Рубен Лофтъс-Чийк.

По този метод миланският исполин си връща второто място, което заема с 15 точки. „ Рособлу “ остава на последното 20-о място с 2 пункта и без победа.

„ Росонерите “ започнаха по-добре дуела. Райндерс и Флоренци пробваха изстрели отдалеко, само че не бяха точни. Окафор също опита с глава да матира сардинци, само че бе неакуратен. Двадесет минути по-късно швейцарецът тества Радунович, който улови без проблем.

Само няколко минути по-късно „ рособлу “ откри като Нандес откри Лувумбо, а крилото от Ангола матира Спортиело за 1:0.

Малко обаче трябваше на Милан да изравни, а по-късно и да поведе. Пет минути преди почивката Пулишич нахлу в наказателното поле и насочи от аутлинията във вътрешността, Радунович не съумя да улови, което оказа помощ на Окафор да направи 1:1 с дебютния си гол.

Пет минути по-късно Тео Ернандес тества неуверения Радунович, който мазета в корнер. От него Милан поведе с 2:1, откакто извърши ситуацията по заучен метод и Райндерс качи топката на главата на Томори, а англичанинът означи за обрата.

Десетина минути след почивката още веднъж Лувумбо можеше да се разпише, само че Адли блокира удара му. Последваха още два шанса за Каляри, никой от които не бе оползотворен.

Точно след изминаването на час игра още един състезател на Милан вкара дебютния си гол. Лофтъс-Чийк повиши задатъка на гостите с отдалечен шут.

Сетне Петаня опита да понижи изоставането на Каляри, само че Спортиело избави удара му с глава. В 65-ата минута Окафор потърси своя втори гол в мача, само че прати топката над вратата.