Мароко победи с 1:0 Португалия на полуфиналите на Мондиала в

...

Големите изненади на Мондиала продължават! Мароко отстрани Португалия и написа история

Мароко победи с 1:0 Португалия на полуфиналите на Мондиала в Катар. Единственото попадение вкара Ен-Несери в 42-та минута. С този триумф Мароко се трансформира в първия африкански тим, който се класира на полуфинал на Световно състезание.
Прочетете още

В 5-та минута Бруно Фернандес засече с глава, само че Боно избави.

В 18-та минута удар на Зиеш беше избавен от Коща.

В 33-та минута удар на Буфал беше избавен от Коща.

В 42-та минута Мароко откри, откакто при центриране от страна на Атият-Алах топката доближи до Ен-Несири, който засече топката с глава, изпреварвайки вратаря Коща той засече с глава и на опразнената врама вкара за 1:0.

Португалия можеше да изравни съвсем незабавно, Бруно Фернандеш опита по-скоро центриране, само че топката изненада Боно и го трансферира, само че се удари в напречната греда.

В 48-та минута Мароко можеше да удари за повторно. Зиеш центрира в наказателното поле към Жауад Ел Ямик, който игра с ръка, само че със сетни сили Коща съумя да избие.

В 63-та минута рисков удар на Бруно Фернандеш мина около вратата.

В 83-та минута Феликс стреля рисково, само че Боно мазета в корнер.

В последните минути Португалия по този начин и не съумя да стигне до равнене, а Уалид Шедира получи втори жълт картон и беше изпъден, а Мароко доигра мача с 10 индивида. Мароканците се трансфораха в първия африкански тим, който доближава до полуфиналите на Мондиал.

На полуфиналите Мароко ще чака спечелилия от дуела сред Франция и Англия.

Мароко:  Ясин Боно, Ашраф Хакими, Жауад Ел Ямик, Ромен Саис (Ашраф Дари 58 мин.), Яхия Атият Алах, Азедин Унахи, Софян Амрабат, Селим Амала (Бадр Бенун 65 мин.), Хаким Зиеш (Закария Абукал 82 мин.), Юсеф Ен-Несири (Уалид Шедира 65 мин.), Софиян Буфал (Яхия Жебран 82 мин.)

Португалия:  Диого Коща, Диого Далот (Рикардо Орта 79 мин.) , Пепе, Рубен Диаш, Рафаел Герейро ( Жоао Кансело 51 мин.), Отавио (Витиня 69 мин.) , Рубен Невеш (Кристиано Роналдо 51 мин.), Бернардо Силва, Бруно Фернандеш, Гонсало Рамош (Рафаел Леао 69 мин.), Жоао Феликс
Източник: trafficnews.bg