ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Лизбет Овале вкарва два гола и

...

Лизбет Овале отбелязва още 2 гола, Мексико достига до полуфиналите на Златната купа за жени с победа с 3-2 над Парагвай

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Лизбет Овале вкарва два гола и Мексико се класира за полуфиналите на Златната купа за дами на КОНКАКАФ с победа с 3-2 над Парагвай в неделя.

Карън Луна също вкара и Естефани Барерас избави дузпа за Мексико, което последва забележителната си победа над Съединени американски щати в понеделник, като надигра Парагвай във вълнуващо второ полувреме, включващо четири гола и доста повече благоприятни условия за двата тима.

Мексико ще се изправи против Бразилия на полуфиналите в Сан Диего в сряда.

Мексико позволи първите си два гола от Златната купа, само че въпреки всичко остана с поддръжката на неизненадващо подкрепяща аудитория от 13 229 в града в Съединени американски щати, който се счита за втори дом на националните тимове на Мексико.

Овале разшири своето звездно показване в този шампионат, като означи във всяко полувреме, давайки й пет гола в играта за Златната купа. Нападателят на Тигрес вкара и първия гол през първото полувреме на удивителната среща на Мексико с 2-0 над Съединени американски щати с плаващ удар над отбраната.