Локомотив загуби важния мач срещу Крумовград във втората си среща

...

Крумовград унижи Локо и постави под въпрос четвъртото място на “смърфовете“

Локомотив загуби значимия мач против Крумовград във втората си среща от първата шестица с 1:4 като посетител на клубната база на Ботев в Коматево, където новаците домакинстват. Алекс Колев на два пъти, Патрик Луан и Матей Шимич вкараха за домакините, а за Локо се разписа Петър Андреев. С успеха Крумовград усили на цели 14 мача без загуба серията си. Тимът още няма загуба през тази година.
Прочетете още

Локо стартира по-силно и удар на Камдем мина около вратата, а малко по-късно Янко Георгиев мазета удар на Евандро в корнер.

В 14-та минута Серкан Юсеин стреля от отдалеченост, а топката се удари в гредата.

В 20-та минута Крумовград съумя да открие резултата. Александър Колев подаде от центъра към Патрик Луан, Криситан Томов излезе да пресича Луан, само че той съумя да стреля и вкара за 1:0.

Локо бързо можеше да изравни, само че изстрел на Камдем беше избавен от Янко Георгиев.

Новаците в елита удариха повторно в 29-та минута. Мартин Паскалев фаулира Патрик Луан в наказателното поле и беше отсъдена дузпа за домакините. Бившият състезател на Ботев Александър Колев не сгреши от бялата точка и вкара за 2:0.

В 38-та минута удар на Мичи Нтело беше избит в корнер, а след неговото осъществяване Тодор Павлов засече центрирането с глава, само че топката срещна напречната греда.

В 39-та минута Александър Томаш направи двойна промяна след неприятния старт на отбора. Ефе Али беше изваден, а негово място влезе Димитър Илиев, а Мартин Петков смени Кристиян Пешов.

Крумовград направи резултата типичен в 42-та минута, когато след късно осъществяване на корнер Серкан Юсеин центрира към Божидар Кацаров, който продължи към Матей Шимич, а той с глава вкара за 3:0.

След ужасяващото първо полувреме Локо върна един гол в 54-та минута. Смените на Томаш сработиха и Димитър Илиев изведе отлично Петър Андреев, който напредна и останал самичък против Янко Георгиев не сгреши за 3:1.

В 67-та минута Локомотив остана с 10 индивида, откакто Оливие Камдем от Локомотив беше изпъден с пряк червен картон. Първоначално бранителят получи жълт картон за нарушаване против Диего Рапозо, само че след обзор с ВАР съдията Михаел Павлов реши, че нарушаването е за пряк червен картон.

В 72-та минута Томов блокира удар на Алекс Колев от близко, а при добавката вратарят на Локо мазета при изстрел на Вячеслав Велев.

В 74-та минута Димитър Тонев центрира от корнер, а Алекс Колев беше пропуснат в пеналта от бранителите на Локомотив и без проблем засече с глава, вкарвайки втория си гол за 4:1.

Малко по-късно Крумовград вкара и пети гол след попадение на Патрик Луан, само че голът беше анулиран поради засада.

В 89-та минута Петър Андреев насочи удар, само че той срещна гредата.

В последните секунди Крумовград можеше да вкара и пети гол, само че удар на Божидар Кацаров беше избит от Томов.

Със загубата Локомотив остава четвърти с 55 точки, само че в случай че Левски не загуби от Черно море ще мине " смърфовете " тъкмо преди директния мач сред двата тима, който е на 18 май на " Лаута ".

Крумовград е шести с 48 точки и продължи невероятната си серия без загуба на 14 следващи срещи.

Крумовград:  Янко Георгиев, Вячеслав Велев, Матей Шимич, Клайдер Маседо (Лукас Сантана 70 мин.), Божидар Кацаров, Джунейт Али, Серкан Юсеин (Китан Василев 79 мин.), Диего Рапозо (Димитър Тонев 70 мин.), Ренан, Патрик Луан, Александър Колев (Октай Юсеин 90+1 мин.)

Локомотив:  Кристиан Томов, Ефе Али (Димитър Илиев 39 мин.), Мартин Паскалев, Тодор Павлов, Оливие Камдем, Христо Иванов (Ивайло Иванов 75 мин.), Евандро, Ангел Лясков, Бабакар Дион (Петър Андреев 46 мин.), Кристиян Пешов (Мартин Петков 39 мин.), Мичи Нтело (Владимир Медвед 75 мин.)
Източник: trafficnews.bg