Лихтенщайнският Вадуц излиза от ролята на аутсайдер в Лига Европа.

...

Вадуц и Кулибали отново бушуват в Европа

Лихтенщайнският Вадуц излиза от ролята на новобранец в Лига Европа. Преди година точно Вадуц в профил Левски на старта на конкуренцията, което беше признато като голяма изненада.

Сега скромният отбор съумя да стигне до третия квалификационен кръг, откакто в профил унгарския МОЛ Фехервар с Георги Миланов в състава. Двубоят в Унгария преди седмица беше извоюван от Миланов и съотборниците му с 1:0.

Тази вечер Вадуц завоюва с 2:0 след продължения, като доигра мача с човек по-малко. Милан Гаич откри за Вадуц от дузпа в 61-ата минута. Миланов, който стартира като титуляр, отстъпи мястото си на Ищван Ковач в 64-ата минута. Така се стигна до продълженията, в които Мохамед Кулибали означи победното попадение за Вадуц.

Именно той вкара два гола на Левски, в това число за успеха с 1:0 вкъщи. В 107-ата минута Вадуц остана с човек по-малко, откакто Джани Антониаци получи втори жълт картон. Вадуц удържа преднината си и се поздрави с достигането до идната фаза.