Лидерът във Втора група на пазарджишката А ОФГ - Балкан(Варвара)

...

Балкан спечели дербито с Чико, остава единствен отбор с пъле...

Лидерът във Втора група на пазарджишката " А " ОФГ - Балкан(Варвара) остава единствения тим в аматьорския 4-та лига, който е с цялостен точков актив - 10 победи от 10 мача, след изиграване на мачовете от 11-ия кръг. В дерби срещата на уикенда, играна на стадион " Георги Михайлов-Бунара " в село Бяга, Балкан надигра с 3:0 локалния Чико и усили на 8 пункта преднината си пред Чепинец и бяжани. Точни за гостите бяха Темелко Зайков(49), Заприн Голачки(75-д.) и Станислав Чочков(78).

Непримиримите в последните 10 години съперници изиграха съвсем равностойно първо полувреме, в което нулевото тъждество се резервира. Все отново гостите от Варвара бяха с една концепция по-активния и предприемчив тим на терена. Въпреки това на първо време покрай попадение беше Чико, само че гредата избави Балкан след удар на Явор Въндев. От своя страна малко по-късно Неделин Костадинов също се размина с попадение за Балкан, като и в този случай дирекът бе на страната на вратаря Танев. След почивката на стадиона заваля и топката стана по-бърза.

В 49-та минута Балкан излезе напред в резултата, откакто Темелко Зайков материализира с глава отлично центриране на Неделин Костадинов от десния фланг. Голът даде още по-голяма убеденост на гостите и ситуациите пред вратата на Чико " заваляха ". Най-напред Милен Шуманов пропиля чисто състояние да удвои преднината на своите, а след него това направи и Темелко Зайков. Станислав Чочков също се усили с два пропуща пред домакинската врата.

В 71-та минута варварци стигнаха до дузпа, която Заприн Голачки трансформира в гол с компактен удар в левия ъгъл на вратаря Танев.

Само 3 минути по-късно Станислав Чочков измете дефинитивно интригата в мача с трети гол за Балкан. Малко по-късно Неделин Костадинов пропусна превъзходен късмет да запише името си измежду голмайсторите. На отсрещната врата най-близо до попадение беше Явор Въндев, само че ударът по земята не откри седем метровата рамка зад Джеков.

Чико имаше и други благоприятни условия да стигне до най-малко почетен гол, само че играчите от Бяга не съумяха да се възползват нито от директните си свободни удари наоколо до вратата на Балкан, нито от отличните центрирания на Георги Какалов от корнер. Така трите точки от дербито отпътуваха в посока Варвара.

Чико Бунара : Танев, Въндев, Бекяров, Какалов, Василев(71-Д. Лазаров), Михайлов(к), Белкин, Иванов, Димитров(79-Н. Атанасов), Костов, Д, Бекяров

Балкан: Джеков, Банчев(46-Ст. Папазов), Голачки, Д. Зайков, Солаков, Костадинов, Николов(85-Дост), Шуманов, Ангелов(58-Н. Кузманов), Чочков(80-А. Парпулов), Т. Зайков(85-Спасов)

Гл. арбитър: Деян Георгиев(Стамболийски), ас.: Дж. Бутракова(Пазарджик), Ангел Станчев(Пазарджик),

Делегат на БФС: Мариян Дойчев

Стадион: " Георги Михайлов-Бунара ", 500 зрители
Източник: marica.bg